هر آنچه بایستی قبل از خرید گواهینامه ssl بدانید

اگر به دنبال امنیت وب سایت خود هستید، این یعنی خرید گواهینامه ssl گواهینامه های Secure Sockets Layer (SSL) اغلب با سایت های تجارت الکترونیکی ، خرده فروشی و خدمات محور همراه هستند، اما در حقیقت بایستی گفت خرید گواهینامه ssl یک مؤلفه کلیدی است که هر زمان که به دو کامپیوتر وصل می شوید، بدین صورت امکان پذیر می باشد که رمزگذاری جریان داده ای بین آن دو دستگاه اجرا می شود، این روزها رمزگذاری یک پایه برای تقریباً هر نوع تراکنش اینترنتی است. داشتن گواهینامه SSL شناخته شده برای مدیریت رمزگذاری وب سایت الزامی است.

خرید گواهینامه ssl

بدون امکان تضمین امنیت و صحت اطلاعات ، هر گونه ارتباطی از طریق وب خطرناک و غیرقابل اعتماد خواهد بود که با خرید گواهینامه ssl ایران هاست تامین می گردد. اگر گواهینامه SSL ندارید ، ترافیک وب شما برای گزند و هر گونه حمله توسط هکرها باز است. علاوه بر این ، در سال 2014 ، گوگل اعلام کرد که رتبه جستجوی یک وب سایت به شدت تحت تأثیر استفاده از SSL قرار می گیرد.

با ابتکار عمل “HTTPS همه جا” Google با تمام توان ، همه افراد با حضور در وب باید در نظر داشته باشند که دارای یک گواهینامه SSL باشند اما برای تجارت الکترونیکی عملاً اجباری است.

اگر برای شما سوال و یا ابهامی است که چگونه می توانید یک گواهینامه SSL بگیرید یا تصمیم به خرید گواهینامه ssl گرفتید ولی نمی دانید کدام یک از انواع ssl مناسب شماست خواندن ادامه مقاله بی شک به تصمیم گیری برای خرید گواهینامه ssl به شما کمک خواهد کرد، از همین رو درک سه نوع از گواهی نامه های موجود مهم است.

تمام گواهینامه های SSL برای رمزگذاری داده ها استفاده می شوند، اما هیچ تضمینی برای سرور دوستانه یا حتی شخصی که انتظار صحبت کردن را دارید،

وجود ندارد. برای حل این مشکل، شما یک شخص ثالث قابل اعتماد ، معروف به مرجع صدور گواهینامه دارید که هزینه تحقیق در مورد شرکت و صدور گواهینامه SSL را پرداخت می کند. منطق این است که ، اگر به شخص ثالث اعتماد دارید و شخص ثالث به گواهینامه SSL اعتماد دارد ، می توانید به گواهینامه و سروری که آن را برای شما نشان می دهد اعتماد کنید. آنچه گواهینامه های SSL را از هم جدا می کند این است که میزان دقت کافی در جهت ایجاد این وبلاگ چیست اعتماد پیش رفته است. حال قبل از خرید گواهینامه ssl بایستی بدانید که به صورت کلی گواهینامه های SSL به سه دسته تقسیم می شوند.

بررسی مزیت خرید گواهینامه ssl و دسته بندی آنها

گواهینامه SSL-DV

به هنگام خرید گواهینامه sslتوجه نمایید اعم از هزینه رایگان تا ارزان، این نوع گواهینامه SSL برای پروژه های داخلی خوب است اما برای وب باز قابل قبول نیست. در وب سایتهایی که از این نوع گواهینامه استفاده می کنند ، محتاطانه برخورد کنید. در حقیقت ، شما به راحتی می توانید هر چه سریع تر از آنها دور شوید.

گواهینامه SSL-OV

به هنگام خرید گواهینامه sslاز نوع OV بایستی بدانید که از آنجا که مشاغل و سازمان ها از قبل دارای اعتبار احراز هویت با یک نهاد حاکم هستند، می توان به راحتی آنها را از طرف مرجع گواهینامه به عنوان قانونی تأیید کرد. به طور کلی ، با سازمان ذکر شده در درخواست، تماس گرفته می شود و از آنها خواسته می شود اثبات اعتبار آن را ارائه دهند. این حداقل سطح ناچیز گواهینامه SSL است که باید برای یک وب سایت تجاری در نظر گرفته شود.

گواهینامه SSL-EV

این سومین و معتبرترین سطح گواهینامه های SSL است. دستورالعمل منتشر شده برای گواهینامه های EV بسیار دقیق و کامل است. برای اثبات هویت ، ظرفیت و محل کار مورد درخواست و تأیید غیر معمول نیست. قبل از صدور گواهینامه EV ، هویت شخص حقوقی که وب سایت را کنترل می کند تعیین و منتشر می شود.بیشتر مرورگرهای وب مدرن نشان می دهند که با نشان دادن نوار سبز یکنواخت منبع یاب (URL) از گواهی EV استفاده می شود.

پیاده سازی گواهینامه SSL

برای امنیت وب سایت خود با پیدا کردن شرکت هاستینگ معتبر کافی نیست فقط روی “خرید گواهینامه ssl” کلیک کنید ، یک گواهی SSL به سبد خرید خود اضافه کنید. سایتهایی که می خواهید آنها را ایمن کنید، دارای یک درخواست گواهی نامه می شوند. کلیه فروشندگان معتبر SSL ، از جمله ،ssl GoDaddy ، دستورالعمل هایی را برای تولید این درخواست دارند.برای پردازش این ممکن است در هر جایی از چند دقیقه تا چند هفته طول بکشد. پس از ارسال هرگونه درخواست تأیید ، گواهی SSL تکمیل شده را می توان بارگیری در وب سرور خود دریافت کرد.

TLS در مقابل گواهینامه SSL

اگر به تازگی اقدام به خرید گواهینامه sslکرده اید، احتمالاً آن را نصب کرده اید و به دنبال کار روزانه خود هستید ، با دانستن اینکه وب سایت شما برای بازدید کنندگان شما ایمن تر است. با این حال ، واقعیت این است که پروتکل SSL به دلیل برخی از مسائل امنیتی خاص سالها است که کاهش یافته است. این اصطلاح همچنان ادامه دارد.

در اصل با خرید گواهینامه ssl ، شما در حقیقت صاحب یک پروتکل می شوید، به این معنی که روشی که دو کامپیوتر از آن استفاده می کنند تا با اطمینان تصمیم بگیرند که در هنگام برقراری ارتباط با یکدیگر از چه نوع رمزگذاری استفاده می کنند و کدام رمز عبور مخفی را به اشتراک می گذارند. خوشبختانه پروتکل دستی که این روزها SSL را تزریق می کند Transport Layer Security (TLS) نام دارد.

TLS فقط کمی بعد از SSL به عنوان یک پیگیری مشابه اما ایمن تر معرفی شد. این دو به موازات تکامل ادامه یافتند تا اینکه سرانجام SSL در سال 2015 کمرنگتر شده. از آن زمان تاکنون TLS به عنوان گزینه ارجح ادامه پیدا کرده است و در صورت استفاده از پروتکل های SSL 2.0 یا SSL 3.0 ، بیشتر مرورگرها این روزها نماد قفل را به شما نشان نمی دهند.

نحوه ثبت دامنه و مقایسه قیمت ثبت دامنه .com با قیمت ثبت دامنه ir

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *