سرور مجازی چیست و هر آنچه بایستی در مورد کاربرد و انواع آن بدانید

شما در هنگام شروع  برای یافتن میزبانی وب سایت خود ، اسامی و کلمات مختلفی را مشاهده می کنید که در هیچ کجای دیگر مشاهده نمی کنید. میزبانی VPS یکی از این کلمات است و فارغ از اینکه در کدام شرکت میزبانی به دنبال یافتن میزبانی مد نظر خود هستید ، می توانید آن را در همه جا پیدا کنید.

بنابراین سرور مجازی چیست؟ چرا مهم است؟ این همان چیزی است که ما در اینجا قصد توضیح آن را داریم.

میزبانی وب سرور مجازی خصوصی (VPS) یک سرویس میزبانی اینترنتی است که بر روی یک ماشین مجازی اجرا می شود.میتوان در پاسخ به این سوال که سرور مجازی چیست گفت vps  یک کامپیوتر است که با استفاده از ابزار مجازی سازی بر یک سرور فیزیکی پیاده سازی شده است فایده این کار در آن است که یک سرور فیزیکی میتواند چندین ماشین مجازی را بسته به منابع این ماشین ها و منابع ماشین فزیکی اصلی میزبانی کند این امر باعث کاهش هزینه ها بدون تاثیر بر روی کیفیت ماشین های مجازی می شود.

برای اطلاع از قیمت سرور مجازی و یا در صورت نیاز خرید سرور مجازی کانادا یا سرور مجازی ایران می توانید از لینک اقدام نمایید.

 

سرور مجازی چیست و نحوه ی آماده سازی آن

میزبانی VPS سیستم عامل های بی شماری را در یک سرور واحد دارد.به هر سیستم عامل مقدار مشخصی از منابع سرور اختصاص داده شده است. یک سرور قدرتمند واحد میتواند به چندین سرور VPS تقسیم شود که روی منابع آن سرور قدرتمند کار می کنند. به این ترتیب ، هر سیستم عامل مانند عملکرد آن روی سرور اختصاصی کار می کند.

یک سرور مجازی سیستمی است که درون یک سیستم واقعی تقلید می شود ، به عبارت دیگر ، به منظور ایجاد یک سرور مجازی به یک سرور فیزیکی نیاز دارید. مشخصات سرور فیزیکی که به عنوان “میزبان” از آن استفاده خواهید کرد ، باید بیشتر از مشخصات مورد نیاز شما برای سرور مجازی شما باشد که ما به عنوان “مهمان” از آنها استفاده خواهیم کرد. این مورد اطمینان حاصل می کند که میزبان می تواند سایر سیستم ها را اجرا کند در حالی که میهمان می تواند سیستم خود را اجرا کند.شما میتوانید برای مجازی سازی از انواع نرم افزار های مجازی سازی میتوانید استفاده بفرمایید این بستگی به سیستم عامل میزبان و فناوری مجازی سازی شما دارد.اگر از سرور ویندوز استفاده می کنید ، می توانید از Hyper-V برای ایجاد ماشین مجازی (VPS) استفاده کنید. بر اساس سیستم عامل میزبان و مهمان خود ، ممکن است نیاز به خرید مجوز سیستم عامل اضافی داشته باشید. اگر از لینوکس استفاده می کنید ، گزینه های زیادی مانند KVM ، Xen و غیره دارید.

انواع سرور مجازی چیست

سرور های مجازی به دو نوع Vps  و vds  تفکیک میشوند این دو نوع سرویس تفاوت های با هم دارند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

VDS در روزهای ابتدایی مجازی سازی ایجاد شد. VPS بعداً ایجاد شد ، اما به طور گسترده ای گسترش یافت زیرا سازندگان نرم افزار بیشتر این نوع مجازی سازی را در نرم افزار خود استفاده می کنند. حتی اگر این دو بسیار مشابه به نظر برسند ، تفاوت بین VDS و VPS در نحوه تخصیص منابع وجود دارد. در VPS منابع در کنار هم جمع می شوند و نرم افزار مقادیر مناسبی را برای هر سرور خصوصی اختصاص می دهد. اگرچه محدودیت هایی وجود دارد ،در vps  معمولا این مورد فرض میشود که تمام ماشین های مجازی همزمان بیشترین منابعی که در اختیار دارند را استفاده نمیکنند به همین دلیل اختصاص منابع بیش از مقدار واقعی که در سرور فیزیکی اصلی وجود دارد ، معمول است.. در VDS منابعی که اختصاص داده می شوند ثابت هستند ، بنابراین تعداد نمونه های نصب شده بر روی سخت افزار خاص از ظرفیت واقعی سخت افزار فراتر نمی رود.برای مثال در vps  2Gb  از منابع رم سرور اصلی بین 4 سرور مجازی تقسیم می شود و به هر سرور 550 Mb رم اجازه استفاده داده میشود مجموع این مقدار بالاتر از منابع واقعی موجود است ولی در vds  به هر کاربر تنها 500 Mb اجازه استفاده داده میشود.

مجازی سازی چیست

مجازی سازی فرآیند اجرای نمونه مجازی یک سیستم رایانه ای در لایه ای است که از سخت افزار واقعی حذف شده است. معمولاً ،مجازی سازی به اجرای چندین سیستم عامل همزمان بر روی سیستم رایانه ای اشاره دارد. برای برنامه های در حال اجرا در سرویس  مجازی سازی شده، به نظر می رسد که آنها در دستگاه اختصاصی خود هستند ، جایی که سیستم عامل ، کتابخانه ها و سایر برنامه ها مختص سیستم مجازی سازی شده مهمان است وکاملا غیر مرتبط با سیستم عامل میزبان که در آن قرار دارد اجرا میشوند.

دلایل زیادی وجود دارد که از مجازی سازی استفاده شود. رایج ترین کاربرد این است که بدون نیاز به تغییر رایانه یا راه اندازی مجدد ، برنامه هایی را که برای یک سیستم عامل متفاوت استفاده می شود ، اجرا کند. برای سرورها مجازی سازی امکان اجرای سیستم عاملهای مختلف را نیز ارائه می دهد ، اما شاید مهمترین آن ،این است که راهی برای تقسیم سیستم بزرگ در قسمتهای کوچکتر را ارائه می دهد ، امکان استفاده از سرور توسط تعدادی از کاربران مختلف یا برنامه هایی با نیازهای مختلف همچنین امکان انزوا را فراهم می آورد ، و برنامه ها را در داخل یک ماشین مجازی از فرآیندهای رخ داده در یک ماشین مجازی دیگر در همان میزبان ایمن نگه می دارد.

انواع مجازی سازی چیست

مجازی سازی با توجه به نرم افزار مورد استفاده شده شما با توجه به سیستم عامل اصلی انواع و روش های مختلفی دارد که در نوع خود میتواند بسیار گسترده و پیچیده باشد در این جا به طور مختصر تنها نام نرم افزار های مجازی سازی را در بالا برای شما اورده ایم .

نکته ی طلایی که قبل از ثبت دامنه ir بدانید

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *