نکته ی طلایی که قبل از ثبت دامنه ir بدانید

دامنه ir چیست

تمام کشور های دنیا شما میتوانید دامنه ای را با پسوند مشخص شده برای آن کشور ثبت نمایید برای ایران شما میتوانید دامنه هایی را با پسوند ir  ثبت نمایید برای ثبت دامین ir شما نیاز به داشتن تابعیت ایران دارید و همچنین نیاز به یک  اکانت در سایت nic.ir نا در هنگام ثبت دامین ir بتوانید در کاربری خود اقدام به انجام موارد مدیریتی (تغییر NS , ثبت NS اختصاصی , تغییر و یا ویرایش NS اختصاصی )این دامین بنمایید.برای این مورد شما میتوانید برای ثبت  دامنه ir میتوانید از نمایندگان مجاز اقدام به ثبت دامنه ir نمایید.

مزایای ثبت دامنه  ملی

شما میتوانید با ثبت دامنه ir  که از دامنه CCTLD می باشد با هزینه کمتر برای کسب و کار خود صاحب یک وب سایت شوید و به اعتبار کسب و کار خود بی افزایید. همچنین شما میتوانید با ارایه مدارک معتبر برای شرکت خود اقدام به تهیه دامنه با پسوند .co.ir نمایید که نسبت به دامنه ir  اعتبار بیشتری دارد و به نوعی از زیر مجموعه های ir  محسوب میگردد. از دیگر پسنود های معتبر دامنه ir میتوان به پسوند های زیر اشاره کرد.

.au.ir

این دامنه ها برای مراکز آموزشی معتبر و فقط با ارائه مدارک از مراکز معتبر به سازمان nic   دامنه مورد نظر تایید میگردد.

.org.ir

این پسوند برای استفاده سازمان های دولتی میباشد و شما نمیتوانید برای به هیچ عنوان این نام دامنه را خریداری نمایید.

.co.ir

این پسوند برای استفاده شرکت ها و سازمان های ثبت شده در سازمان ثبت شرکت ها ۰ اسناد و املاک کشور میباشد وفقط با ارائه مدارک معتبر صادر از سوی این سازمان شما میتوانید با رعایت ضوابط و قوانین تعیین شده برای ثبت دامنه میتوانید اقدام به ثبت این نوع دامنه برای شرکت خود بفرمایید.

اشاره کرد که شما میتوانید با ارایه مدارک مورد درخواست برای ثبت دامنه مورد نظر اقدام بفرمایید.

معایب ثبت دامنه  ir

از معایب تیکنیکال این دامنه میتوان به زمان نسبتا طولانی برای برای اعمال تغییرات مدیریتی بر روی دامنه (تغییرNS , ثبت NS اختصاصی و تغییرات در NS اختصاصی ) از جمله معایت برای موارد تکنیکال در دامنه های ir میباشد.

عدم پشتیبانی ۲۴ ساعته برای پاسخگویی کاربران در سایت nic.ir میتواند از مشکلات این سایت اشاره کرد و کاربران سایت فقط در ساعت هایی از روز میتوانند به صورت تلفنی و یا گفتگوی زنده ( چت ) با کارشناسان این مرکز در تماس باشند.

قیمت ثبت دامنه  ir

شما ممکن است با یک جست و جوی ساده در گوگل بتوانید با سایت هایی برای خدمات ثبت دامنه با پسوند های گوناگون و همینطور ثبت دامنه ملی آشنا شوید و در مشاهده این سایت ها با قیمت های گوناگون رو به رو شوید. این قیمت های میتوانند از چند هزار تومان تا ۱۶ هزار تومان برای ثبت دامنه ملی متفاوت باشند و این اختلاف قیمت برای خدمات متفاوتی است که این شرکت ها به کاربران خود ارائه میدهند.  از جمله این خدمات میتوان به خدمات پشتیبانی تلفنی ، یادآوری تمدید دامنه از طریق SMS و Email   میتواند از جمله این خدمات باشد.

همچنین برخی از شرکت ها از خدمات پشتیبانی تلفنی ۲۴ ساعته و یا تلفن گویا جهت انجام امور پشتیبانی صورت در امور خرید و تمید و یا تلفن گویا جهت یادآوری برای تمدید دامنه ir استفاده مینمایند.

اگر شما در سال دامنه های بسیار زیادی را دارید میتوانید با مراجعه به سایت nic با گرفتن نمایندگی فروش اقدام به تمدید و ثبت دامنه با تخفیف نمایید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت nic  مراجعه بفرمایید.

آیا ثبت دامنه ir بهترین گزینه است

اگر شما میخواهید یک کسب و کار را آغاز بفرمایید میتوانید برای شروع طراحی سایت خود اقدام به طراحی یک سایت با ثبت دامنه ملی  نمایید. شما میتوانید با هزینه کمتر از یک دامنه com  یا net اقدام به ثبت دامنه ملی نمایید و با تهیه یک هاست ارزان میتوانید یادگیری طراحی سایت یا طراحی سایت خود را آغاز نمایید. از آنجایی که شما برای تهیه دامنه ir باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشید. این یکی از بهترین امتیاز های و مزیت های بزرگ برای ثبت دامین ir میباشد.

همچنین در صورتی که سایتی که شما از آن استفاده میفرمایید از دامنه IR استفاده نماید به دلیل انجام پروسه های احراز هویت از طرف سازمان nic شما میتوانید با اطمینان خاطر بیشتری به انجام فعالیت در این سایت ها اقدام بفرمایید، در صورت وجود هر گونه اختلاف میتوانید موارد اختلاف پیش آمده را با مراجعه به مراجع قانونی ذیربط و پیگیری نمایید.

همه چیز درباره سئو

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *