همه چیز درباره سئو

سئو چیست؟

به تکنیک و فرآیندهایی که باعث بالاتر قرار گرفتن سایت در نتایج سرچ گوگل میشود اطلاق می شود  ، در واقع در تعریف سئو (seo) چیست می توان گفت که سئو  به معنی پشت سر گذاشتن رقبا می باشد که باعث دیده شدن و افزایش اعتماد بازدیدکنندگان به وب سایت نیز خواهد شد لازم به ذکر است که این روش کاملا قانونی و سئو سایت مورد تایید گوگل می باشد ، گوگل با کمک روبات های خزنده ای که دارد تمامی کدهای سایت ها را مورد بازبینی و بررسی قرار می دهد ، در نتیجه سئو کردن برای گول زدن این موتور جستجو استفاده نمی گردد و در صورت مشاهده برای همیشه از نتایج سرچ گوگل حذف می شود .

برای اینکه در کسب و کار و دنیای رقابتی از دیگر وب سایت ها عقب نمانیم و اصول سئو همچنین سایت در موتورهای جستجو بهینه باشد نیاز به seo وجود دارد . نزدیک به 200 معیار در خصوص رتبه بندی seo سایت

توسط الگوریتم های گوگل ( پیوندهای معتبر و مرتبط ) وجود داردو بررسی می شود  بنابراین یک سئوکار حرفه ای می بایست مهم ترین این معیارها را جهت اعمال انجام دهد و بداند . در تعاریف سئو چیست اصطلاحی با نام سئوی کلاه سیاه یا سئوی غیر اخلاقی وجود دارد که بر خلاف مقررات و استانداردهای گوگل می باشد به این شکل اقداماتی را انجام می دهند که باعث فریب الگوریتم های جستجوی موتورها شده و نتیجه اهمیت سئو این است که فقط  مدت زمان کم و کوتاهی باعث افزایش رتبه سایت می شود بنابراین اهمیت موضوع در اینجاست که حضور و ماندگاری سایت در صفحه اول نتایج گوگل ارجحیت دارد ( که به سئوی کلاه سفید نیز شناخته می شود ) .

یکی از مواردی که برای همه افراد مکررا صورت می پذیرد این است که غالبا اسم سایت را در ذهن قرار نمی دهیم و در موتورهای جستجوگر بر اساس نوع فعالیت و خواسته خود ، موضوع را سرچ می کنیم در نتیجه وقتی موتوری مانند گوگل نتایج را نمایش می دهد مسلما آنهایی که در رتبه های بالاتر و صفحات اول این جستجو قرار می گیرند خلاصه و نتیجه عملکرد سئو ی سایت می باشد که باعث ایجاد اعتماد در بین مشتریان نیز می گردد ، که این افزایش رتبه و بالا بردن seo سایت باعث می شود که تجربه کاری با توجه به بازدید های بیشتر و بروز ماندن مطالب بهینه سازی سایت را به ارمغان خواهد داشت .

what-is-seo

چرا باید روی سئو موتور جستجوی گوگل متمرکز شویم

می توان در مورد اینکه سئو چه اهمیتی دارد به صورت کلی بیان کرد که سئو شدن سایت یکی از کامل ترین روش های بازاریابی محسوب می شود در واقع بهترین تصمیم گیری جهت تبلیغ رایگان در مهم ترین فضای تبلیغاتی دنیای اینترنت می باشد . همچنین باعث کمک به وب سایت در زمینه قرار گرفتن در بالاترین محل نتایج سرچ به صورت طبیعی و بالا رفتن ارتباط مابین صفحه ها و کلمات کلیدی می شود که این دارای مزایای زیادی ، هم برای کاربر و هم برای موتور جستجوگر می باشد به این روش که کاربران بیشترین نتیجه های مرتبط یافت شده را مشاهده می کند و باعث قابل اعتماد شدن موتور می گردد چون که بیشترین صفحات توسط الگوریتم هایش نشان داده شده است و اهمیت دیگر این است که باعث بهبود ترافیک سایت می شود .

مواردی اصولی برای افزایش رتبه سایت وجود دارد که به صورت خلاصه وار صرفا جهت آشنایی و دانستن اشاره می گردد : بهینه کردن دامنه ( انتخاب نام دامنه مناسب و کوتاه و همچنین داشتن ساب دامنه های واضح و بهره مند بودن از هاست خوب و در دسترس بودن اطلاعات دامین در whois ) – بهینه سازی سایت ( شامل بهینه سازی کدهای سایت ، استفاده از فایل robots و نقشه سایت ، بهینه سازی seo سایت با موبایل ، بالا بردن سرعت سایت و استفاده از SSL ) – بهینه کردن صفحات ( بروز بودن و خاص و کاربردی بودن محتوای سایت ، بروز بودن به این دلیل است که موتورهای مداوم در حال تغییر الگوریتم های رتبه بندی می باشند به این معنی که محتوایی که در وب سایتی انتشار می یابد به حد کافی از جذابیت برخوردار باشد که بازدید کنندگان آن را به اشتراک بگذارند یا بقیه سایت هایی که وجود دارند این وب سایت را لینک و پیوند کنند و به عنوان مرجع معرفی کنند ) .

 

تعریف seo on page

تمامی تعاریفی که برای بهینه سازی سایت روی سایت خود انجام می دهید و برای بهینه سازی آن ها به صورت دستی انجام می شود. مانند تگ های h1 مانند description ها و یا title tags و…. سئو On page  گفته میشود.

On-Page-SEO

تعریف seo off page

مواردی که برای بهینه سازی سایت خارج از سایت انجام می شود و در سایت های دیگران مانند تبلیغات لینک و… را seo off page می گویند.

 

ابزارهای سئو

ابزارهای مختلفی برای بررسی سایت و اهمیت سئو  وجود دارد که هر کدام امکانات و موارد مختلفی را دارا هستند و اصول سئو را بررسی می نمایند مانند :

گوگل آنالیز

Moz check my listing

Google page speed insights

Similar web

Seo site Checkup

گوگل وب مستر تولز

SpyFu

Dasheroo

Social Mention

 

نتیجه گیری

با توجه به اینکه وب سایت هایی که ما آن را طراحی می کنیم نیاز است که در صدر گوگل نمایش داده شود. مطمئنا اهمیت سئو بایستی بسیار توجه نمایید و خودتان را در صدر گوگل پس از انجام اصول سئو بیابید.

به شما پیشنهاد می شود مقاله ما با موضوع همه چیز درباره ی فروشگاه ساز آنلاین که  بایستی بدانید را مطالعه نمایید.

 

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *